ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Napravení

David byl závislý snad na všem, co vám mohlo ubírat peníze. Každé ráno si zapálil marihuanu, do toho kouřil cigarety, po obědě zašel do hospody a od půlnoci hrál na automatech. Takhle vypadal jeho den. Každý den byl stejný, ale jednou si řekl, že by se sebou měl něco dělat. Bohužel již bylo pozdě. Přišel o všechno, co kdy měl - manželka ho opustila, dům zabavili a on tak skončil na ulici. Neměl peníze ani na to nejnutnější, myslel jen na alkohol, cigarety, automaty a svoji milovanou marihuanu.

Když už ale neměl ani korunu, šel před kostel, pomodlil se a usnul s rukama upnutýma k Bohu. Jakmile otevřel oči, držel v ruce stokorunovou bankovku. Dal mu ji Bůh a nechal na něm, jak s ní naloží.
David si za 80 korun koupil levný alkohol, ve kterém se snažil utopit svou minulost. Zbylo mu 20 korun a jelikož nevěděl co s nimi, hodil je do automatu a naposledy zmáčkl tlačítko PLAY.
Vtom se stalo něco divného, na co David do smrti nezapomene. Na automatu se objevily tři shodné symboly a David vyhrál milion korun.

Šel a koupil si malý byt na kraji svého města.
První věc, která ho napadla, byla ta, že vzal papír a tužku a spočítal si, že ten milion byla vlastně jedna desetina toho, co do automatu naházel.
Za druhé sepjal ruce a zeptal se Boha: "Proč zrovna já jsem žil takhle špatně? Proč zrovna mně jsi pomohl?"
A za třetí sám sobě přísahal, že už nikdy nebude na ničem závislý!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 06.12.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
NapraveníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­