ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Moje černovláska

Bylo šero...slunce už zapadlo, ale nechávalo po sobě takové to světlo, podivné světlo, jež mi vždy připadalo jako plané sliby. Tato nevinná iluze dne právě svítila nad lesem.
Stál jsem na zešeřelé louce a sledoval blížící se bod, světlo mého štěstí...byla to žena. Černé vlasy se jí proplétaly v lehkém vánku, už z dálky mě v srdci hřály ty dva šibalské dolíčky, tak jako hřeje slunce po dlouhé zimě. Blížila se a já pozoroval ten výjev živé vyjádření mé prudké lásky s pokorou a očekáváním. Měla na sobě jen lehkou bílou košilku, přes kterou prosvítalo její loukou provoněné tělo, snědé, s plnými křivkami, krásou a pohyby mazlivé kočky. Blížila se a já pozoroval ty útlé snědé nožky jak brouzdají mokrou trávou, ty pružné hladivé a jemné ruce, které dokážou utěšit lépe než kdejaký soucitný proslov. Pozoroval jsem její magnetizující oči, hluboké něžné - ale když chtěla - tak i pevné a hrdé. Topil jsem se v těch smolně černých vodách, jako se trosečník topí v moři. Tonul jsem, křičel jsem, volal jsem a plul stále hlouběji do oněch očí a polykal jejich kouzlo.
Byla jen na pár kroků ode mě, když natáhla vroucně ruku, přitáhnul jsem si ji k tělu a políbil tu něžnou ručku. Hladil jsem ji na tvářích a skráních a ona jen něžně klopila ty temné oči, a tak jsme tam stáli v láskou přetékajícím objetí a zpívali jsme v temnotě okolo nás, kterou prosycovala jen letní vůně květin a štěstí dvou milenců naplněné tak něžným citem...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kata, 06.01.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje černovláskaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­