ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Konečně spolu...

Hřbitovní lavička a na ní sedí dvojce, která čekala dost dlouho, než budou šťastní. Pak přišla ta havárka, ale teď už jsou zase spolu. Znám jejich příběh a ráda vám ho povím. Začnu tedy od začátku.

Nějaká slečna - říkejme jí třeba "Angelin Tracyová" - na jedné diskotéce potkala kluka. Oslovujme ho třeba "Petr Novák". Hned jak ho spatřila, věděla, že je to ON, u holek většinou "Pan vyvolený". Dovolím si říct, že to byla láska na první pohled, tedy alespoň z její strany. Už měla něco v sobě, tak šla a oslovila ho. Měl okolo pár kamarádů, ale ona se nebála, vždyť neměla co ztratit. Promluvila tedy na něj: "Ahoj, já jsem Angelin. Nešel by sis zatancovat?" On na to: "OK, půjdu, že jsi to ty..." Tancovali spolu a pak si vyměnili čísla. Angelin už musela domů, rozloučila se s Petrem a slíbili si, že si alespoň napíšou.
Byla strašně šťastná, že konečně našla někoho, kdo ji má rád. Chodili spolu rok a půl, bylo to krásné, Angelin nikdy nic takového necítila. Jenže Petr z ničeho nic zmizel. Prostě se jednoho dne neozval a nikdo o něm nic nevěděl, tedy až na jeho maminku, tatínka neměl. Angelin tedy zašla za Petrovou mamkou a optávala se jí na něj. Jenže ona jí nechtěla nic říct, že si to Petr nepřál. Řekla jí ale, že se jistě brzo vrátí. Odjel prý proto, že si potřebuje srovnat něco v hlavě a dořešit staré problémy a že je to pro něj moc důležité. S tím se Angelin musela spokojit. Ono jí vlastně nic jiného nezbývalo. Čekala na Petra rok, dva, ale Petr pořád nikde. Už na něj pomalu zapomínala, ale hluboko v srdci pořád cítila, že ho miluje a bude milovat navždy.
Zanedlouho si našla kluka, i když věděla, že už to nikdy nebude takové jako s Petrem.
Uplynul další a další rok, Angelin už táhlo na 20. Zrovna šla do parku jen tak se projít a zavzpomínat na staré časy s Petrem. Najednou ji ale zastavil nějaký mladý muž. Byl to Petr!
Angelin div nevyskočilo srdce z těla. Zůstala stát s otevřenou pusou, nevěděla co říct a ani kdyby věděla co říct, tak nic neřekne, protože byla doslova omámená. Nevěděla, jestli je ráda, že ho vidí nebo není, vždyť jí způsobil tolik bolesti. A ptáte se co Petr? Ten tam rozhodně nestál jako omámený. Věděl, co je ta slečna, kterou se rozhodl oslovit, zač. Přišel, vrátil se za ní. Ale otázkou zůstává, jestli Angelin má sílu, jestli ho chce zase znát. Vždyť jí způsobil takovou jizvu na srdci, prostě se vypařil a nic o sobě neřekl, ona by na něj klidně počkala těch 5 let. Ale teď už je pozdě. A přesně tuhle větu mu řekla, když jí Petr nabídl ruku a rozhovor. "Kde jsi byl? Kde?? Víš vůbec kolik nocí jsem kvůli tobě probrečela???" začala Angelin, a pomalu ale jistě se jí hrnuly slzy do očí. "Já?" zeptal se Petr, "já jsem si potřeboval dořešit pár věcí... A vrátil jsem se za tebou..." "Víš, ale teď už je pozdě, už mám nový život, mám Radka, který mě má rád a nikdy by takhle zbaběle neutekl jako ty!" povídá Angelin pomalu, ale rozčíleně se slzami v očích. Petr neví co říct, je mu to celé líto, ale nemůže nic dělat, na tohle měl myslet dřív. Na Angelin to bylo moc a beze slova odešla. Petr tam stál úplně sám, nevěděl co dělat, vlastně ani nemohl udělat nic. Oba dva věděli, že se milují, ale prostě bez důvěry to nešlo. Uběhlo pár dní a Angelin se rozešla s Radkem, nevím proč, ona sama taky nevěděla vlastně proč. Snad kvůli Petrovi? Teď už je to ale všechno jedno...

Angelin sedí na hřbitovní lavičce se slzami v očích a vedle ní Petr. A společně sledují 2 hroby. Je na nich napsáno:
Petr Novák zemřel při autohavárii 2004
Angelin Tracyová zemřela při autohavárii 2005

Ptáte se, jak je to možné? Vždyť vše vypadalo tak nadějně. Petr se usmířil s Angelin, ale trvalo dlouho, než mu Angelin odpustila. Rok byli spolu, byli šťastní. Dokonce plánovali už děti a svatbu. Ale tu osudnou noc, co Petr musel ještě do práce něco zařídit, se vše pokazilo. Ráno, když se Angelin probudila, a Petr nikde, už chtěla volat policii. Ale než zvedla sluchátko, začal řinčet zvonek. Byla to policie a přišla oznámit autohavárii, při které bohužel přišel Petr o život. V tu chvíli se Angelin zhroutil celý svět. Celé 3 hodiny o sobě nevěděla. Půl roku chodila k psychiatrovi. Byla na tom dost zle, ale jednoho dne se rozhodla, že se zajede podívat na místo nehody. Nevím, jestli to byla jen smutná náhoda nebo dokonce sebevražda... Ale jistě vím, že Angelin měla autohavárii a že přišla o život přesně o rok později než Petr a na stejném místě. Je to podivné. Myslíte, že si pro ni přišel Petr ze záhrobí? Já osobně bych se k tomu přikláněla. Slýchá se, že Angelin ho vídala každou noc, ale že ji oslovil teprve nedávno. Možná, že jí řekl, ať se zajede podívat na místo nehody, nevím. A ptáte se, odkud já to všechno vím? Angelin byla moje nejlepší kamarádka. Byla jsem s ní před 7 lety na té osudné diskotéce, která myslím všechno tohle rozpoutala. Vlastně jsme tam tu noc ani neměly být, utekly jsme a naši na to ani nepřišli. Byla jsem s ní těch 5 let, co byl Petr pryč. Znám dokonce i Radka, který je ze smrti Angelin zdrcený. Chodíme spolu každý den na hřbitov. Nosíme tam Petrovi a Angie čerstvé květiny. A vím, že mi asi neuvěříte, ale já je tam pokaždé vidím, jak spolu sedí na hřbitovní lavičce a jsou spolu šťastní. Tak nevím, jestli je to smutná událost, že Angie zemřela. Ona myslím je takhle šťastnější než tady mezi živými. Chtěli být navždy spolu a asi se jim to "konečně" i splnilo...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ewiczka, 11.08.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Konečně spolu...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­