ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Jak moře získalo sůl

Mnoho z nás si často položí otázku: "Proč moře obsahuje sůl?" Odpověď je složitá, a proto ji nenajdeme v žádných učebnicích ani encyklopediích. Ovšem vysvětlení je překvapivě lehké.

Kdysi dávno, kdy se konalo nejvíce objevitelských plaveb, žil byl jeden prostý a zapomenutý kapitán. Dovážel sůl do Indie a výměnou za to přivážel zpět pravý indický čaj. Pochopitelně lidé chtěli ochutnat něco nového, a tak šel indický čaj celkem na odbyt.

Obchody tak vynášely, že mu pár jedinců začalo závidět. Přemýšleli, jak kapitánovi zhatit jeho podnikatelské aktivity. A jednou se jim naskytla příležitost. Kapitán hledal nové muže do své posádky a přihlásili se zrovna tihle filutové...

Po pár dnech plavby se dostali do zbrojnice, kde ukradli všechny zbraně a namířili si to rovnou ke kapitánovi do jeho kabiny. Názorně mu ukázali, že všelijaký odpor by byl marný, a kapitán nakonec skončil jen s prknem na nekonečném moři.

Muži se ihned opili a není divu, že zapomněli na řízení plavidla. Loď se řítila pomalu, ale jistě ke zkáze. Po pár hodinách narazila na útesy, a jelikož jediní lidé na palubě byli stále pod vlivem alkoholu, loď se i s pasažéry potopila. Loď vezla tolik soli, že se vlila do moře a postupně udělala moře slaným.

Kapitán ztroskotal na ostrově plném domorodců, kteří naštěstí nebyli lidojedy. Domů se však už nikdy nevrátil, protože ho po několika dnech napadla a zabila divoká šelma. Domorodci mu na jeho čest vyrobili symbolický hrob z kamení a pár kůlů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak moře získalo sůlMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)