ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.17
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Čokoládové městečko

Před několika lety, nezáleží před kolika, bylo jedno malé městečko. I kdybyste ho usilovně hledali na mapě, nikdy ho nenajdete. Je to městečko plné kouzel. Vše, co byste tam našli, bylo vyrobeno z čokolády. Do čokoládových aut se tankovala horká čokoláda, v čokoládové kašně na náměstí tekla bílá čokoláda a dokonce i vysoká věž, na které každou noc troubili, byla z čokolády.

V tomto městečku žily dvě malé děti, Honzík a Jarmilka. Byli to největší kamarádi. Všude chodili spolu a prozkoumávali každý roh města. Všechny zážitky si pak důkladně zapisovali do knihy Honzíka a Jarmilky. Jednoho dne se však Honzík rozhodl prozkoumat čokoládovou výrobnu. Chtěl vědět, jak vlastně všechno lidé vyrábí. Vzal Jarmilku a šel s ní až na konec města, kde se nacházela vysoká věž.

"Honzíku, jak se dostaneme dovnitř?" zeptala se Jarmilka.
Honzík chvíli přemýšlel, a když viděl auto, které právě přivezlo čokoládu na rozpuštění, řekl: "Pojď, Jarmilko!"
Vzal Jarmilku za ruku a skočili spolu do auta mezi náklad s čokoládou. Auto se rozjelo do výrobny a vysypalo všechnu čokoládu rovnou i s Honzíkem a Jarmilkou do skladu.
"Jarmilko?"
"Honzíku! Kde jsi?" volali na sebe.
Když se konečně vyhrabali z čokoládové hory, šli dál chodbou a čím dál se dostali, tím větší horko jim bylo. Nenápadně se plížili uličkami, až dorazili do třídírny, kde si třídila mléčná, lískooříšková, nugátová, hořká a bílá čokoláda.
"Jarmilko, koukej, to je kolo od auta," řekl Honzík.
A oba sledovali, jak kolo jede dál po páse, dokud ho jedna paní nevzala a nehodila do takové roury, kam patřila hořká čokoláda. Dostali se až do pece, kde roztříděnou čokoládu roztavili a nalévali do forem, které putovaly do veliké lednice.
"Honzíku, už bychom měli jít," připomněla Jarmilka.
Vtom se u nich objevil nějaký muž: "Co vy tady?"
Jarmilka se podívala na vysokého muže a zakřičela na Honzíka: "Honzíku, pojď sem!"
Honzík se vrátil a i před vysokým pánem nadšeně mluvil o tom, jak v lednici všechno ztuhne a pak se to používá. A když se něco třeba rozbije, skončí to opět v továrně a vše se roztřídí, roztaví a zase nechá ztuhnout. Honzík byl nadšený a muže to velmi překvapilo. Vzal Honzíka a Jarmilku a prošel s nimi celou továrnu a pověděl jim něco víc o čokoládě.
"Kde se vlastně taková čokoláda vzala?" zeptal se ho Honzík, protože jej to velmi zajímalo.
"Z kakaových bobů," odvětil mu muž.
Muž došel s Honzíkem a Jarmilkou k východu a podal jim dvě malé postavičky z čokolády. Rozloučil se s nimi a zašel opět zpátky do továrny.

Honzíkovi se prohlídka velmi líbila. Oba si na postavičce z čokolády pochutnali a měli pěkný zážitek, který jako všechny jejich ostatní zážitky zapsali do velké knihy Honzíka a Jarmilky.
Honzík s Jarmilkou se už nemohou dočkat na další výpravu za dobrodružstvím...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavla Doležalová/Dolli, 11.09.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čokoládové městečkoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­