ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 169x Prosím, ohodnoť práci

Zapojení počítače (pracovní postup)


OSNOVA:

I. Úvod:a) Dárek
II. Stať:a) Umístění
b) Zapojení
III. Závěr:a) Spokojenost


Počítač jsem dostal jako dárek k Vánocům. Jakmile jsem jej vybalil z krabice, odkryl jsem tak i spodní vrstvu nejrůznějších kabelů a příslušenství, což nebyl hezký pohled. Nic ale není takové, jak se na první pohled zdá, a tak jsem se pustil do sestavování.

Nejprve je potřeba vyřešit umístění. Jestliže je počítač hlučnější, nebude nejšťastnější volbou umístění hned vedle monitoru nebo pod ním. Budeme-li pracovat s náročnějšími programy nebo hrami, bude nutno ho umístit na dobře větrané místo kvůli přehřívání. Neměli bychom ho ale natrvalo umísťovat na místo s teplotou nižší než 16 °C. Nikdy ale počítač neumísťujeme do skříně a podobných prostor. Jakmile vybereme vhodné místo s přístupem k elektrické síti, připojíme kabely.

Na pořadí zapojení jednotlivých hardwarových komponentů příliš nezáleží, ale zapojení počítače do sítě necháme nakonec. Jako první můžeme zapojit klávesnici, která se většinou připojuje přes tzv. PS/2 nebo USB port. Jestliže připojujeme přes PS/2 port, je třeba dávat pozor, abychom nezapojili klávesnici do portu pro myš, ale obvykle jsou konktory barevně odlišeny. Zdířka pro klávesnici je v případě "stojícího" počítače (tower) vždy blíže boku skříně než port pro myš. Ta se stejně tak zapojuje přes port PS/2 nebo USB a ten je vždy na pravé straně portu pro klávesnici. O něco složitější je zapojení monitoru, k mému mohou vést až 3 kabely. Kabel VGA, DVI a kabel pro zapojení do zásuvky. Otvory pro zapojení monitoru se obvykle (pokud nemáte integrovanou grafickou kartu, což je v době Windows Vista nesmysl) nacházejí ve spodní části počítače. Kabel DVI má vždy širší konektor než VGA a na počítači je jen jedna zdířka pro každý typ konektoru, takže se nemůžete zmýlit. Pokud možno zvolte si DVI.
Dále už jen připojíme velký kabel do elektrické sítě a budeme mít základ nutný pro běh počítače. Tiskárny a další komponenty je většinou snadné zapojit podle návodu. Konektor pro zapojení do sítě spatříme hned v horní části počítačové skříně, tam, kde je umístěn zdroj.
Následně zkontrolujeme, zda jsou všechny kabely správně a pevně přichyceny, některé je třeba utáhnout pomocí šroubků. U mého PC bylo ještě potřeba přepnout velké tlačítko na zdroji a poté už jsem mohl poprvé zapnout svůj nový osobní počítač.

Jsem s ním docela spokojen, hlavně proto, že už se o něj nemusím s nikým dělit jako dřív...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Solun, 09.09.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zapojení počítače (pracovní postup)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­