ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.26
Hodnoceno: 93x Prosím, ohodnoť práci

Vysněné bydlení

Svůj budoucí dům si představuji již od dětství. Rodinná vila s bělostně zářící omítkou, s velkými okny a tmavočervenou střechou stojí uprostřed rozlehlé zahrady. V zahradě najdeme bazén a altánek, ve kterém je příjemné posezení. Poblíž něho se nachází ohniště s grilem a domácí udírna. Za pár minut odsud dojdeme do lesa nebo k rybníku, ve kterém je možné se vykoupat.
Dům se skládá z technického přízemí, obývacího patra a v podkroví jsou dva malé pokoje. Pohodlně tu může žít celá rodina.
Velkými dřevěnými vraty na dálkové ovládání vstoupíme do prostorné garáže. Zde parkuje vůz a máme tu vlevo i motocykl, kola, lyže, sáně pro děti a jiné naše sportovní potřeby. Prvními dveřmi vpravo se dostaneme do kotelny, z ní můžeme projít do prádelny, kde je umístěna pračka se sušičkou. Třetími dveřmi vpravo vstoupíme do předsíně se schody, po kterých vyběhneme do prvního patra. Otevřeme-li v garáži jediné dveře vlevo, ocitneme se v malé dílně s velkým pracovním stolem. U stěn jsou police s různým nářadím. Každá místnost tu má velké okno.
První patro dělí na levou a pravou polovinu chodba. Prvními dveřmi na pravé straně jdeme do obývacího pokoje o výměře 24 metrů čtverečných. Třemi okny vidíme do zahrady a do okolní krajiny. Úzkými dveřmi můžeme vyjít na terasu, odsud je vyhlídka ještě dokonalejší. Obývacímu pokoji dominují pohodlná křesla, gauč a stolek, u zdi stojí obývací stěna s televizorem a videem, skříně i police.
Obývák sousedí s kuchyní vybavenou moderní kuchyňskou linkou s vestavěnými spotřebiči. Jednu její část tvoří jídelní kout, zde najdeme velký stůl, rohovou lavici a čtyři židle, dobře tu může stolovat více lidí.
Naproti kuchyni vlevo se nachází dětský pokoj, má asi 18 metrů čtverečných. Dvěma okny do pokoje proudí dostatek světla, velký prostor umožňuje dětem splnit si ve svém království mnoho dětských snů. Z pokoje vedou dveře do ložnice, rodiče tak snadno mohou své potomky zkontrolovat i v noci.
Do ložnice se samozřejmě dostaneme i dveřmi z chodby. Tato místnost má rozloho asi 16 metrů čtverečných. Její zadní část se skříněmi a paravánem slouží dospělým jako šatna.
Další jedny dveře vlevo vedou do koupelny s vířivou vanou a se sprchou, druhé pak na toaletu. Po dřevěných schodech z chodby vyjdeme nahoru do podkroví.
Tady je pracovna, ve které uvidíte stůl s počítačem a u jedné stěny plnou velikou knihovnu. Druhými dveřmi vcházíme do pokoje pro hosty.
Celý dům vytápí ústřední topení, z vodovodních kohoutků teče teplá a studená voda. Stěny místností technického přízemí jsou bíle vybíleny, stěny pokojů zdobí tapety.
Všem se ve vile velice příjemně žije, každý tu najde svůj oblíbený koutek. Z domu máme blízko do zaměstnání, do školy, do obchodů, přestože bydlíme stranou od hlučného prostředí a přírodu najdeme za rohem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jirka K. , nyní 7.B, 29.03.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vysněné bydleníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­