ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.53
Hodnoceno: 172x Prosím, ohodnoť práci

Výroba vánočního přání (popis pracovního postupu)

Blíží se Vánoce a je čas na psaní vánočních přání. Nedávno jsem viděla v televizi výrobu vánočního přání z ručního papíru. Rozhodla jsem se, že zkusím jedno přání vyrobit babičce.

K tomuto úkolu budu potřebovat malou misku na vodu, kuchyňský váleček, houbičku na odsávání vody, velké množství starých novin, síťku na mouchy, kvalitní toaletní papír, světle zelené a bílé barvy, malý kousek papíru o rozměrech 14 na 10 cm a obrázek vystřižený z ubrousku s vánočním motivem.

Do misky s vodou si natrhám na malé kousky toaletní papír ve vybraných barvách. Na vrstvu starých novin přiložím malý kousek papíru, na něj síťku na mouchy a začnu pokládat rozmočené kousky přesně do míst, kde leží šablona ve tvaru obdelníku. Jakmile budu mít vše položené, přeložím síťku a houbičkou a válečkem vysaji přebytečnou vodu. Síťku opatrně odklopím a vytáhnu vyrobený tvar, na který nakonec přiložím vystřižený vánoční ornament a dám ho vysušit na radiátor.

Potom vánoční přání vložím do obálky a odešlu babičce. Doufám, že z mého přání bude mít radost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kačenka.K, 13.04.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výroba vánočního přání (popis pracovního postupu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­