ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Vincent van Gogh - Jedlíci brambor (popis obrazu)

Obraz Jedlíci brambor (Aardappeleters) je malba Vincenta van Gogha z roku 1885, jeho první velké dílo vůbec.

Na obrázku je vyobrazena chudá rodina, jejíž členové žijí velmi skromně a zrovna se chystají k večeři. Petrolejová lampa pěkně osvěcuje stůl i celou místnost.

Vincent van Gogh - Jedlíci brambor

Na zdi visí jen maličký obrázek a všichni jsou velmi prostě oblečeni. Na dřevěném stolku stojí velká mísa plná brambor. Každý z rodiny má vidličku a brambory si sám nabírá. Z jejich obličejů jde poznat, že jsou velmi unavení a strhaní svými každodenními povinnostmi. Obě ženy mají na hlavě šátek. Ta nejstarší rozlévá do hrnečků kávu (nebo možná čaj) pro každého u stolu. Společně všichni ujídají brambory z velké mísy.

Tento obraz má smutnou atmosféru. Lidé na něm vypadají, že se spolu vůbec nebaví. Všichni jsou unavení a strhaní životem. Obraz ve mně proto vyvolal až depresivní náladu. Namalovaný je ale úžasně, propracovaný do detailu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vincent van Gogh - Jedlíci brambor (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­