ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.89
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Victoria Francés - Lecho de muerte (popis obrazu)

Lecho de muerte (česky Smrtelná lóže) je jedním dílem ze souboru Favole 2: Libérame (Osvoboď mě) španělské malířky Victorie Francésové, jejíž díla jsou inspirována gotickým stylem i dílem španělského malíře Luise Roya.

Ústředním motivem tohoto obrazu je žena ležící mezi starými náhrobními kameny a keltskými i klasickými kříži.
Je oblečená do dlouhých černých šatů s červeným korzetem s hrubými ramínky, na kterých jsou vyšity složité ornamenty.
© Victoria Francés - Lecho de muerte Ruce s černě nalakovanými krátce zastřiženými nehty položené na jejím štíhlém pasu jsou holé a kůži má jemně opálenou. Oči stříbrné barvy upírají svůj zrak na diváka obrazu a zaujmou nejen svou nevšední barvou a slzou tekoucí po tváři, ale hlavně svým pronikavým pohledem. Čelo jí zkrášluje čelenka z černých korálků, která se ztrácí v jejích dlouhých tmavě hnědých vlasech, jež zasahují až do popředí obrazu a ztrácí se na zemi porostlé břečťanem.
Krk jí zdobí hrubý náhrdelník s velkým gotickým křížem. Má plná narůžovělá ústa a rovný nos.
V pozadí vidíme pochmurný zámek s dvěma vížkami a jednou větší věží. Na ztemnělém nebi mezi mraky svítí luna v úplňku a její svit ozařuje náhrobky. Prostor mezi zámkem a hřbitovem je oddělen hustými zelenými křovisky.

Tento obraz jsem si vybrala proto, že jeho autorka Victoria Francésová je má nejoblíbenější malířka. Myslím, že ve svých dílech odhaluje skryté, často trochu zvrácené kouty lidské mysli a ukazuje nám tak skrze své skici a obrazy lidské obavy, které jsou zároveň také utajenými a nenaplněnými tužbami.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zlatka, 12.02.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Victoria Francés - Lecho de muerte (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­