ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Václav Renč - Motiv z jižních Čech (popis obrazu)

  • popis uměleckého díla

Olejová malba Václava Renče s názvem Motiv z jižních Čech představuje typickou krajinu této oblasti.

První plán nám otevírá pohled na propracovanou louku s vysokou bujnou zelenou trávou, úplně v popředí můžeme zahlédnout dvě malé loďky, odložené na písčité pláži. Od loděk se táhne rybník, který poklidně a plynule splývá s lučinou, a mizí v druhém plánu obrazu, kde se také nachází hlavní motiv.
Tím je několik malých stavení, z nichž je nejvýraznější žlutý dům s červenou střechou, vedle něj se k nebi vypíná mohutný zelený strom.
Třetím plánem obrazu jsou kopce, nacházející se v blízkosti domů, ale i až v úplném, nejasném a matném pozadí, to se pozvolna přeměňuje v modré nebe.

Obraz je namalován jemnými, ale jasnými tahy štětce, vymalované barvy na sebe pěkně navazují. Využitím stínu a stupňováním barev autor docílil dojmu prostoru. Z celé krajiny mě nejvíce zaujal onen výrazný dům, který až roztomile zapadá do rázu krajiny, a hladina rybníka, protože společně s modrým nebem činí z obrazu něžný motiv bez napětí. Z díla dýchá klid letního dne, spokojenost, domácí idyla a venkovský život. Vše je výstižně znázorněno, obraz je lehce pochopitelný a velmi příjemný svou veselou jednoduchostí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mostly, 08.12.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Václav Renč - Motiv z jižních Čech (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­