ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.90
Hodnoceno: 30x Prosím, ohodnoť práci

Tančící dům

Jsem Tančící dům, čiré zosobnění elegance a modernizace. Lidé mě znají také pod jménem Ginger and Fred. Byl jsem dostavěn v roce 1996, takže mi je 24 let. Stojím na pravém břehu Vltavy na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí a mám odtud krásný pohled na město.

Na střeše se honosím terasou, z níž se lidé mohou pokochat krásným výhledem na Prahu. Na vrcholu hlavy nosím klobouk z trubek potažený síťovinou, takže vypadám, jako bych tam měl medúzu.

Architekt mě vybavil suterénem, přízemím a šesti podlažími s kancelářskými plochami. V nejvyšším patře se pak nachází i výborná restaurace, kam chodí lidé na jídlo a moc jim tam chutná.

Místnosti uvnitř mě jsou nesymetrické a jejich stěny šikmé. Na jedné části těla mám na svých železobetonových kostech sklo místo kůže.

Jednou mě dokonce chtěli přestavět, což se mi vůbec nelíbilo, protože by to bolelo.
Mám jedna velká ústa, která se otevírají a zavírají sama od sebe - vlastně vždycky, když někdo chce jít dovnitř, nebo ven.

Celkově bych se hodnotil asi takto:
Mám hodně moc očí, ale jenom jedna ústa, která mne navíc vůbec neposlouchají. Jsem hodně vysoký, na hlavě nosím medúzu, stojím na krásném místě s nádherným výhledem na okolí a lidé se se mnou hodně fotí a mají mě rádi. Takže si myslím, že jsem celkem hezký, ačkoliv hodně nesymetrický a bizarní, ale jsem rád, že jsem takový, jaký jsem...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bohumil Müller, 23.11.2020

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tančící důmMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­