ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.91
Hodnoceno: 127x Prosím, ohodnoť práci

Střelba ze vzduchové pušky (popis mého hobby)


OSNOVA:

I. Úvod:a) Příprava
II. Stať:a) Bezpečnost
b) Střelba vleže
c) Střelba vestoje
d) Střelba vkleče
III. Závěr:a) Zájem o střelbu


Než začneme střílet, seženeme si všechny potřebné věci. Věci si sháníme podle toho, jaký způsob střelby zvolíme (buď vleže, vestoje nebo můžeme i klečet). Ale určitě bychom měli mít vzduchovou pušku (prověřenou, zda není závadná - mohl by se stát nějaký úraz), diabolky (musí se vejít do otvoru v pušce), špunty do uší (zabraňují ohluchnutí), bombičku se vzduchem (jak už nám napovídá název pušky), speciální kabát a rukavici a řemen odpovídající typu pušky (používá se jen v polohách nazývaných střelci "klečák" - jde o polohu, při níž klečíme a "stoják" - jde o polohu, při které se stojí).

Před střelbou - pokud střílíme poprvé - je dobré přečíst si pravidla o bezpečnosti při zacházení s puškou a mít s sebou někoho zkušeného, kdo nám poradí se všemi problémy.

Než začneme střílet vleže, dáme si pod sebe podložku (musí být naproti terči), oblečeme se do kabátu, naplníme pušku vzduchem, navlečeme si rukavici, řemen upevníme jednou stranou pod ramenem kabátu na již přišitý "háček" (jestliže jste praváci, tak na levou paži a naopak) a druhou stranou ho připevníme na jezdce, který je vespod na pušce. Pak už si stačí jen lehnout do vyhovující (a hlavně schválené) polohy a začít střílet.

Pro střelbu vestoje se připravíme rychleji: naplníme pušku vzduchem, oblečeme si kabát a rukavici. Poté si stačí stoupnout do schválené polohy a vystřelit.

Střelba vkleče se v přípravě podobá velice střelbě vleže až na malý rozdíl: pro tento typ střelby potřebujeme speciální látkový váleček, který se dává pod jednu nohu (praváci pod pravou nohu a leváci pod levou nohu). Pak už můžeme zakleknout do správné polohy.

Střelba ročně přiláká mnoho zájemců, ale i přesto ne všichni u tohoto "sportu" vydrží a ne všichni se naučí perfektně střílet.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vampire.queen, 29.11.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Střelba ze vzduchové pušky (popis mého hobby)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­