ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Štědrý večer

  • popis průběhu Štědrého večera

Když jsem byl malý, vždycky se v našem obývacím pokoji objevil krásný zelený stromeček a dvě krabice s ozdobami. Prý ho přinesl Ježíšek a chtěl, abychom ho společně nazdobili. Když mi bylo tak šest let, pokaždé jsem se na to moc těšil.

Nejprve se vzala první krabice a všichni členové naší rodiny spolu začali na stromeček věšet různé baňky, ozdoby a jiné dekorace. V té době jsem byl velmi malý, a tak mi stromeček připadal obrovitý. Proto jsem zdobil jen spodek stromu, zatímco vrchní část měl na starosti táta. Když jsme strom pokryli ozdobami, přišly na řadu blikající žárovky, které měl na stromečku snad každý. Maminka mezitím upekla voňavé vánoční cukroví. Potom jsme si všichni společně sedli k nějaké celovečerní pohádce a pojídali napečené dobroty. Jakmile přišel čas na večeři, přesunuli jsme z obývacího pokoje do kuchyně. Jen táta vždy říkal, že ještě musí sfouknout svíčky a zhasnout světlo na vánočním stromečku. To, že tam v tu chvíli dával dárky, jsem zjistil až o dost starší.

Když si na Vánoce svého dětství vzpomenu teď, téměř v dospělosti, je to pro mě snad ta nejhezčí vzpomínka, jakou na své dětství mám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Štědrý večerMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)