ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.05
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Stará žena

Stála tam, uprostřed lesa, tak nemohoucí a vzlykající stará žena. Do tváře jí vidět nebylo, ale vzlykání z jejích úst zaslechlo by ucho i hluchého. Tak trpící, hladová a žíznivá, tak stará a osamělá. Nikdo přistoupit k ní netoužil, nosila pouze velmi tenké ošacení na tu zimu, která ve dne i v noci v lese řádila. A ta strará žena trpěla víc a víc, až při mé obvyklé noční procházce vidět živého nebylo. Polekala jsem se, neboť tato stará žena byla má nejpřívětivější přítelkyně. Obávám se, že tělo její dodnes v tom smrkovém lese leží a ochránit jej nikdo nedokáže. Já poprvé k tělu mrtvému jejímu přistoupila a podívala se do tváře té nevinné staré ženy. Oči, které vidět nedokázaly, jelikož byly slepé a pouze jedno ucho, které ani ten nejkrásnější zpěv ptactva zaslechnout nemohlo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zuzana Pastrňáková, 08.12.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stará ženaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­