ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 52x Prosím, ohodnoť práci

Španělský křehký koláč s rajčaty (pracovní postup)

Nejprve si připravíme 100 gramů hladké a hrubé mouky, jednu čajovou lžičku kypřícího prášku, 80 gramů másla, špetku soli, 660 gramů rajčat, litr mléka, 10 gramů bramborové moučky a vejce.

Hladkou a hrubou mouku prosejeme s kypřícím práškem a posléze vmísíme změklé máslo, které jsme si již připravili. Směs pak zalijeme mlékem, ochutíme solí, důkladně promícháme jednotlivé ingredience a následně pečlivě propracujeme.

Dvěma třetinami těsta vyložíme dno dortového tvořítka a vytvarujeme zhruba 2 cm vysoký okraj. Na těsto pak rozložíme předem umytá rajčata, nakrájená na asi centimetr tlusté plátky a promíchaná s bramborovou moučkou.

Vrstvu rajčat překryjeme zbylou jednou třetinou těsta, potřeme jej rozmíchaným vejcem a vidličkou propícháme po okrajích, aby se nám lépe upekl.

Koláč poté pečeme do chvíle, než nabude nazlátlé barvy. Po upečené by měl mít křehký koláč s rajčaty jemnou vůni a chuť upečeného těsta a rajčat.

Tento typický španělský moučník, jenž je oblíbený zvláště u dětí, se může běžně podávat nejen při oslavách, piknicích, čajových seancích, ale taktéž jako součást obědového, snídaňového či večerního menu se šlehačkou, mátou či skořicí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 06.01.2014

   
­­­­

Slohová práce Španělský křehký koláč s rajčaty (pracovní postup) ve slovenštině?

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Španělský křehký koláč s rajčaty (pracovní postup)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­