ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Senhor Oliveira de Figueira (komiksová postava)

Oliveira de Figueira je kladným hrdinou komiksové série Tintinova dobrodružství (Les aventures de Tintin) od belgického kreslíře Hergého.

Senhor Oliveira je patrně čtyřicetiletý muž, plnoštíhlý a střední výšky. Na hlavě má pár tmavých vlasů a pod malým nosem knírek přesahující obličej.

Oliveira de Figueira pracuje jako vetešník, své zboží dokáže vždy dokonale obhájit, jak se již potvrdilo v prvním dílu Faraonovy doutníky (Les Cigares du pharaon), ve kterém vystupoval. Pochází z portugalského Lisabonu, ale žije v šejkově městu Wasízdásu.

S Tintinem se prvně setkal na malé kocábce jako pasažér ve zmíněné epizodě Faraonovy doutníky a bezprostředně mu začal nabízet své produkty. Tintin mu vykoupil skoro celé zboží.

Větší roli si zahrál v knize Tintin v zemi černého zlata (Tintin au pays de l'or noir). Když Tintin pátral po profesoru Smithovi (doktor Müller) ve Wasízdásu, narazil přitom na Oliveira de Figueiru, jak prodává kolečkové brusle služebníkovi profesora Smithe. S jeho pomocí se poté dostal do paláce Smithe a našel uneseného Abdaláha. Mezitím senhor Oliveira vyprávěl strážným nekonečný příběh.

Naposledy se objevuje v knize Koks na palubě (Coke en stock). Po nehodě letadla jde Tintin s Haddockem do Wasízdásu, kde najdou i senhora Oliveiru. Pomůže jim tím, že je převlékne do tmavé abáji, aby mohli nepozorovaně projít městem, protože byla na jejich hlavy vypsána odměna.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 03.04.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Senhor Oliveira de Figueira (komiksová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­