ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.84
Hodnoceno: 45x Prosím, ohodnoť práci

Předvánoční procházka naším městem

Je neděle 23. prosince a já ležím doma na posteli a říkám si, co bych asi tak mohl podniknout. Napadá mě spousta hloupostí, ale nic realistického. Po chvíli mě napadne jít se projít s mojí přítelkyní Míšou po našem krásném městě. Míša byla samozřejmě pro to, abychom někam šli. Když jsme procházeli městem, viděli jsme spoustu uspěchaných lidí, jak všichni šílí a vykupují z obchodů poslední zboží. I při tom všem spěchu a zmatku však nebyl snad nikdo, kdo by si nevšiml vánočního stromu, který byl posázen červenými, žlutými a zelenými žárovkami, které spolu s pověšenými dárečky dělaly krásnou dekoraci. Kromě stromu se také nedala přehlídnout vánoční výzdoba, jež se linula od lampy k lampě a měla oranžovočervenou barvu - to nejspíš proto, že tyto dvě barvy hrají hlavní roli v barvách městské vlajky. Krásně ozdobený strom a nádherné ozdoby kolem náměstí dokonale navodí kouzlo Vánoc.

Po průchodu centrem města se dostáváme k hradební bráně, která nám otvírá cestu do sněhem pokrytého parku, kde mi již při prvním pohledu přijde, jako by se zde oproti městu úplně zastavil život. Nikdo zde nikam nespěchá, jenom si užívá toho klidu a krásného čerstvého vzduchu. Když jdeme dál, dostáváme se k soše Bohuslava Martinů, kde se většinou schází všichni kuřáci z nedaleké školy, ale teď tam zrovna nikdo není, jelikož máme prázdniny. Od sochy jsme ušli asi jenom padesát metrů a jsme venku z klidného parku.

Z parku už jen následuje cesta k našemu domu, kde asi v půli cesty potkáváme některé mé kamarády, kteří také míří na romantickou procházku městem, ať už s přítelkyněmi nebo s rodiči.

Po chvíli jsme doma, kde na nás už čeká teplý čaj od maminky, který po této poněkud promrzlé procházce naším nádherným městem zahřeje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: dwory, 02.01.2008

   
­­­­

Slohová práce Předvánoční procházka naším městem ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Předvánoční procházka naším městemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­