ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.09
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Poštovní známka

Když se řekne poštovní známka, jistě si vzpomenete na ten obyčejný kus papíru, co lepíte na pohlednice, na tu dnes již opomíjenou součást našeho běžného života. Jen málokdo z dnešního světa moderních vymožeností si vůbec vzpomene na tu miniaturku, co jen bezmyšlenkovitě lepíme na dopisy. A když už se najde někdo, kdo si všimne tohoto drobného uměleckého dílka z dopisů, pak je to většinou malé dítě, které ještě dokáže rozveselit každá maličkost s usměvavým obrázkem nebo vzpomínkou na krásné chvíle strávené s rodinou. A tak alespoň kvůli tomuto malému stvoření se na chvíli zadívejte na tuto maličkost jako na projev laskavosti a lásky. Zkuste na ni na chvíli nemyslet jako na opomíjenost a zbytečnost, ale myslete na ni jako na jiskru dětského úsměvu a naděje.
Podívejte se na ni jako na vzpomínku na krásné časy strávené s přáteli. Rybka, nejspíš kapřík, vám připomene vánoční okamžik napětí a štěstí, svíčka, jako kouzlo, které vám vždy rozjasní tvář. Možná si to ani neuvědomujete, ale copak vám každá tato drobnost z plamínku a vosku nepřipomene alespoň na chvíli malé dětské rozesmáté tvářičky plné napětí? Smrčková větévka, obalená špičatou pichlavou zelení, vám také dokáže své pravé kouzlo. Není to jen obyčejná větev ze stromu, je to něco víc. Jablíčko a rozlousknutý oříšek vás zavede do tajemství českých zvyků. Copak to neznáte? Když jsou jablíčková semínka ve tvaru hvězdy, znamená to život, ale křížek znamená smrt někoho blízkého.
Teď už snad pro vás nebude tato malá drobnůstka jen obyčejnou známkou na dopis. Snad ve vás probudí alespoň malou jiskřičku lásky a naděje. A nebo vás zavede do vašich dětských let.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Míša Z, 08.04.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Poštovní známkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­