ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

Popis vánočního stromečku

Typická vánoční věc? Dárky? To sice také, ale já si vybral pro popis vánoční stromeček. To proto, že bez něj by Vánoce ani snad nemohly být.

Náš vánoční stromeček koupili moji páni rodičové na začátku prosince. Je velmi krásný, a jakmile jsme ho dali do obývacího pokoje, provoněl nám celý byt.

Začněme od spodku. Stromeček stojí na vyřezávané stoličce, kterou máme po babičce. Na stoličce je matně pozlacený podstavec ve tvaru šesticípé hvězdy, jež je plná bonbónů různých chutí. V podstavci je posazený strom, jenž je v něm upevněný třemi železnými kolíky, které jsou také matně pozlacené.

Náš stromeček je jedle. Má na sobě hodně větviček s učesanými jehličkami. Jehličky jsou zespodu krásně bílé a shora pěkně zelené. Stromeček je omotaný hustým zeleným řetězem. Na stromečku jsou háčkované ozdůbky, které háčkovala naše maminka. Místa, na která už maminčiny ozdůbky nezbyly, vyplňují bělavé baňky. Stromeček má kolem sebe omotaná světýlka ve tvarech pěticípých hvězd, které svítí žlutě. Občas na konci nějaké větvičky je navázána bílá mašlička. A nahoře na špičce stromečku je velká, krásná, háčkovaná hvězda, kterou také vytvářela naše maminka.

Už teď se těším na příští Vánoce. Nemohu se dočkat, až budeme opět zdobit stromeček. Jaký asi bude tentokrát?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Synková, 01.09.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Popis vánočního stromečkuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­