ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z mého okna (2)

OSNOVA:

1. Pohled z okna dnes
2. Pohled z okna kdysi


Občas, když nevím co dělat, dívám se jen tak z okna a pozoruji lidi kolem.
Když se podívám dnes, tak první, co spatřím, je zdejší nový klub FUTRA, na který si stěžují mí sousedi, jelikož se kolem něj neustále poflakují místní puberťáci, kteří tady dělají jen randál. Také zde nejde přehlédnout lahve od alkoholu, krabičky cigaret a lavičky, na kterých sedí bezdomovci a popíjejí víno.
Všude je tma a pomalu padají kapky deště. Vypadá to tady jako v nějakém hororu. Ovšem když se zadívám na balkóny protějšího paneláku, někdy se i zasměji. Například ve čtvrtém patře stále něco oslavují, tančí a zpívají přes celé sídliště.

Ale když jsem se z okna podíval před třemi lety, viděl jsem vše úplně jinak. Naproti byla restaurace Sklípek a vedle ní obchod Koruna. Žádné řvaní, všude byl klid. Všechno mi připadalo příjemné. Ten pohled ve mně vždycky vyvolal dobrou náladu a nepopsatelný pocit. Viděl jsem ty mohutné padesátileté vrby, které nám minulé léto posekali. Do nich vál chladivý proud větru. Bylo to zvláštní a tak okouzlující. Všechno se za tu dobu změnilo.
Nejvíce je to patrné na kopci před naším barákem, na kterém se děti v zimě klouzaly na bobech či saních. Teď je však opuštěný, nikdo si ho už ani nesjede...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Drahomíra Šťastná, 03.04.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z mého okna (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­