ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.58
Hodnoceno: 31x Prosím, ohodnoť práci

Osmák degu / Octodon degus (2)

Osmák degu není moc známý druh hlodavce. Zadní stoličky má ve tvaru osmičky, proto se mu říká osmák. Jeho uši se vyznačují tím, že jsou holé. Jeho ocásek je také holý, ale ke konci trošku chlupatý. Ocasek má velmi citlivý, stačí silně zatahat a ocásek mu upadne, ale nový už nenaroste. Je dlouhý asi 10-15 cm bez ocásku a vysoký asi 10 cm. Jeho tlapičky jsou ukončeny malými drápky. Vydává slabounký pisklavý zvuk. Je to převážně denní zvíře, v noci spí. Když třeba loupe oříšek, chová se podobně jako veverka. Uživí se i ve volné přírodě. Mezi jeho zvláštnosti patří, že se nemyje ve vodě, ale ve velmi jemném písku. Osmák má rád úzké štěrbiny, rovněž má dobrého "pamatováka" - když si schová pár ořechů, tak si je dokáže později najít.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Niki, 26.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Osmák degu / Octodon degus (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­