ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.25
Hodnoceno: 116x Prosím, ohodnoť práci

Můj věrný přítel

Stojí tam sám, daleko od lidí, stojí před branami, je starý jako pra-pradědeček, možná že i starší, je na něm vidět, že si hodně pamatuje. V létě pod ním sedí milenci a on, když je vidí, tak vzpomíná na to, jak vedle něho stála jeho milá, je šťastný, že tam ti milenci jsou a on si může zavzpomínat. Taky tam roste plno květin, dokonce tam poletují motýli, kteří hýří všemi barvami, například červenou jako růže, modrou jako letní nebe, žlutou jako zářící slunce nebo oranžovou jako plamínky ohně. Když vzhlédnete vzhůru, uvidíte mezi mohutnými větvemi velkou třpytící se korunu, která je zasloužená stářím a zkušenostmi. Když začne foukat vítr, utichnou rostliny, zvířata a poslouchají strom, jak zpívá o tom, co prožil. Někdy je píseň smutná a někdy veselá.
Jsem schopná u toho stromu prosedět hodiny a jen poslouchat, jak zpívá. Připadá mi, jako by se mnou mluvil. Když tam sedím, vyprávím mu o tom, co se mi krásného stalo a on mi naslouchá jako můj věrný přítel. Nikdy mě nevyhodí, že nemá čas.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Máňa Díťa, 04.10.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj věrný přítelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­