ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.77
Hodnoceno: 47x Prosím, ohodnoť práci

Můj pokoj (9)

Můj pokoj, tedy spíše náš pokoj, se nachází ve 2. patře rodinného domu. Dělím se o něj spolu s mým bratrem Jakubem. Dříve tam s námi přebývala i naše sestra, ale před pěti lety se rozhodla, že chce mít již vlastní pokoj, proto se zabydlela v pokoji ležícím o poschodí níže.

Při vstupu do středně velkého pokoje spočine náš zrak především na pěti bílých skříních, rámujících celou jednu stěnu místnosti, které se vyjímají v kontrastu se světle zelenými zdmi. Za tímto nábytkem se v rohu skrývá LCD televizor, postavený na vyšším stolečku, uvnitř kterého jsou uskladněny právě čtené knihy, DVD a černá krabička satelitního přijímače. Na podlaze jako by se probouzelo moře, jelikož koberec má tyrkysově modrou barvu se světlejšími vlnkami. Opodál se nachází kolečkové křeslo modré barvy a červená kovová židle patřící ke stolnímu počítači. Onen přístroj lze nalézt na dřevěném stole s výsuvnou destičkou na klávesnici. Sluneční paprsky odrážející se na monitoru dopadají ze dvou poměrně rozměrných oken nad stolem, z nichž je úchvatný výhled na bublající potůček a nekonečné pole, louky a lesy.

Postoupíme-li dále doleva, téměř zakopneme o moji postel, která má v současné době povlečení se dvěma motorkami. V rohu místnosti, kde ještě zasahuje postel, jsou nahromaděny polštáře nejrůznějších tvarů a barev, v noci na ně svítí malé LED diody a fosforeskující medvídci. Hned vedle mé postele leží ta bratrova, na níž se rozprostírá povlečení s motivem džungle. Na stěně se pohupují dvě lampy, jedna oranžová a druhá šedá. Poslední roh místnosti vyplňuje bílá komoda plná zimního oblečení. A na stropě visí lustr ve tvaru létajícího talíře. Dveře jsou hnědé a prosklené, proto nimi v noci nádherně prosvítají paprsky z lampiček na chodbě.

I když bych raději občas měl svůj vlastní pokoj, nemůžu než souhlasit s rodiči, že mít pokoj s "bráchou" je prima.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Synková, 27.03.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj pokoj (9)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­