ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Můj pokoj (12)

Dveře do mého království se nacházejí v chodbě. Lze je poznat podle toho, že na nich je tmavá koženka.

Při vstupu místnost nijak neohromí svou velikostí, neboť je opravdu poměrně malá. Zato ale první věc, které si každý všimne, je způsob, jakým je vymalována. Dvě protilehlé zdi jsou proužkované zelenobílou barvou, další je zelená a poslední bílá.
Na podlaze je nalepené linoleum s motivem světlých dřevěných parket, takže připomíná plovoucí podlahu.
Místnost je hodně světlá, protože se v ní nachází veliké okno, kterým sem mohou proudit paprsky slunce.

Hned u dveří stojí psací stůl se židlí, na němž mám učení do školy. Někdo by mohl i přehlédnout úložný box s motivem americké vlajky, neboť je mezi psacím stolem a černým vysokým stolkem, na kterém je televize. Do rohu se ještě vměstnal trojbarevný plastový stojan na úložné boxy.
Za nejoblíbenější nábytek v pokoji považuji moji postel - válendu se zelenočerným čalouněním. K ní neodmyslitelně patří i noční stolek, na který odkládám drobné věci před spaním.
Na pravé straně od postele se nachází nízká komoda s kosmetikou. Nad ní visí poměrně velké zrcadlo, ve kterém lze vidět odraz dřevěné šatní skříně na druhé straně.
Společníkem mi je černobílý zakrslý králík, jenž bydlí v kleci u dveří.

Doplňky jsou laděny hlavně do černé a zelené, ale také do bílé a šedé barvy.
Mezi nejnovější předmět v místnosti patří černobílé puzzle s Koloseem nad psacím stolem, na němž je i černozelená drobná lampička.
Sladěné je i šedé povlečení s potiskem vlajky USA.
Nikdo nepřehlédne ani černé kožené křeslo, jež stojí u okna.

Myslím si, že můj pokoj je útulným místem, kde ráda ráda trávím svůj čas. Kromě několika drobností bych na něm nic neměnila, protože je přesně podle mých představ.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Terys, 21.03.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj pokoj (12)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­