ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.29
Hodnoceno: 58x Prosím, ohodnoť práci

Moje oblíbené místo - rybník Kačák


OSNOVA:

1. Úvod
2. Můj největší úlovek
3. Popis místa (Kačák)
4. Závěr


Moje oblíbené místečko je nedaleko Moravského Krumlova v Dobřínsku. Je to rybník, který jsme s tátou pojmenovali Kačák. Celý rybník leží v údolíčku a ze dvou stran jej obklopuje les, jenž je místy jehličnatý a místy listnatý.

To, že je tento rybník mým nejoblíbenějším místem, není náhoda, protože zde lovíme s kamarády ryby, které hned pouštíme zpět do vody. Můj největší úlovek na našem rybníčku byl kapr, kterého jsem chytil z loďky, měřil 72 centimetrů. Můj strýc dokonce chytil štiku velikou 86 centimetrů!

Přes léto se i někdy koupeme, ale je to málo kdy, protože babička má asi 200 metrů od rybníka velký bazén. A v zimě se zase po celém rybníku pořádají turnaje v hokeji, nebo si jen tak bruslíme. Hned nad rybníkem je malý kopec, ke kterému stačí udělat pár kroků a jste na jeho vrcholku. Odtud vidíte celý rybník i s chatičkou, kterou jsme s tátou postavili. Chata je celá ze dřeva. Uvnitř je 8 postelí, které občas využijeme, většinou když je nějaká oslava nebo když jdu s tátem na čekanou. Pokud nebyla právě zima, tak jsem si vždy sedl a díval se na kachny, jak se vesele brodí ve vodě a jak za nimi poslušně a pěkně v řadě jdou jejich mláďata. Díval jsem se, jak se chvíli co chvíli objevovaly na různých místech kroužky ve vodě od líných kaprů a od štik, které je prohánějí. Občas jsem zahlédl i hlavu kapra, to jsem byl vždy velmi šťastný. Po okrajích rybníka se také vždy proháněly vážky. Nedaleko rybníka má táta farmu, ve které pracuje jako zemědělec. Na farmě máme koně, na kterých jsem dříve jezdil. Teď už ale nejezdím, protože jsem z jednoho spadl a omrzelo mě to.

Na své oblíbené místo se rád vracím, protože je tam velmi pěkná příroda a znám to tam od malička.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lukas Vystrcil, 10.01.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje oblíbené místo - rybník KačákMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­