ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.50
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Město Plumlov (výlet)

  • popis/líčení výletu

Je poledne. Oběd sebou v žaludku neustále smýká a nutí mne plýtvat energií na trávení jídla. Zničehonic však přiběhne máma s návrhem, že vyrazíme na výlet do mého oblíbeného města, Plumlova. Rázem se ocitám na kole a za doprovodu štiplavých slunečních paprsků vyrážím rychlostí světla k cíli.

Projíždějíc pomyslnou bránou města, tvořenou pruhovanými parkovacími kužely, mé prvotní nadšení poněkud opadá. Auto, co přede mnou právě nastartovalo, mne donutilo projet černým oblakem smrti. Čichové buňky se brání statečně, avšak marně. Po chvíli se už na obzoru objevuje mohutný maják, ukazující cestu trosečníkům v moři pole, zvaný plumlovský zámek. Pastva toť pro oči. Za doprovodu rytmického šplouchání rybniční vody, způsobeného slabším letním větříkem, a dráždícího zápachu rybiny smíšeného s ještě poněkud odpudivějším zápachem seškvařených levných buřtů z Kauflandu konečně dojíždíme k podhradnímu rybníku. Poté následuje procházka bez bot po improvizované pláži, kde se povaluje nespočet masírujících kamínků. Vychutnávajíc si osvěžující citronovou zmrzlinu, kochám se výhledem na plumlovský zámek a v duchu obdivuji pana stavitele, jenž se musel vypořádat s nespočtem problémů při stavění zámku na strmých svazích. Za chvíli je už však nutno jet, a proto se za teskného šumění listí i praskání ztrouchnivělé střechy zámku vydávám na zpáteční cestu plnou komárů.

Míjejíc pruhované kužele, neustále slyším žaluplné šustění listů v podhradí a v duchu si říkám, jak moc mám toto místo rád.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MPZ, 23.05.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Město Plumlov (výlet)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­