ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 59x Prosím, ohodnoť práci

Mé oblíbené zvíře - kůň

Jedním z nejmajestátnějších a nejkrásnějších zvířat je podle mě kůň. Jeho krásu nelze popsat na jedinou stránku. Je to úžasné stvoření, které si snad ani nezaslouží být přivlastňováno člověkem.

Snad každého musí uchvátit jeho ladné pohyby a rychlost, jakou uhání po nekonečných pastvinách za svitu odpoledního slunce. Zvedá a vyhazuje přední kopyta do výšky před sebe a svalnaté zadní končetiny vždy svižně přitáhne k sobě. Pohazuje hřívou ze strany na stranu a dlouhý tmavý ocas za ním vlaje jako prapor ve větru. Na jeho svalech jde vidět to napětí, které prostupuje celým tělem. Je to prostě překrásné pozorovat tato stvoření.

Občas si sednu na balíky slámy v ohradě, odkud spokojeně se pasoucí koně pozoruji. Přešlapují z místa na místo, hledají si ten nejlepší kousek zelené trávy. Navzájem si pomocí dlouhého ocasu odhánějí tak dotěrné mouchy. Někdy mám i pocit, že si mezi sebou koníci povídají. Také proč ne. Když na ně zapískám, zvednou hlavu, podívají se na mě a volným krokem přijdou až ke mně. Dříve o mě vůbec nejevili žádný zájem. Dnes za mnou přiklušou i třeba jen pro pohlazení.

Když má člověk rád koně a nebojí se jich, koně začnou mít rádi jeho. Oni to vycítí a poznají naše úmysly. To je na těchto tvorech tak překrásné. Někteří lidé mají vůči nim předsudky. Dávají najevo akorát strach, ačkoli s koněm nikdy nepřišli do kontaktu. Ale pokusili se je poznat a vnímat i z druhé stránky?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tom, 30.05.2011

   
­­­­

Slohová práce Mé oblíbené zvíře - kůň ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé oblíbené zvíře - kůňMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­