ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Mé nejkrásnější Vánoce

  • popis vánočního dne s prvky zamyšlení

Vánoce jsou krásné svátky a má je snad každý rád. Nejvíce se na ně ale těší děti. Když jsem byla menší, nemohla jsem se dočkat, jak budeme s maminkou péct různé cukroví jako perníčky, vanilkové rohlíčky či kokosky. Taky jsem moc ráda pomáhala vyrábět různé ozdoby a vyvěšovat světýlka.

Když nastane Štědrý den, těším se nejen na dárky, ale i na samotné zdobení stromečku. Vždycky kolem desáté hodiny dopolední vytáhneme stromeček, baňky, světýlka, hvězdu a čokoládky z rodinné kolekce. Když stromeček ozdobíme, jdeme se dívat na televizi.

O půl druhé odpoledne se připravuji na dětskou mši, abych ve dvě hodiny byla připravena vyjít z domu a byla včas v nedalekém kostele. V sakristii si vždycky povídám s kamarádkami, co jsme dneska dělaly nebo o tom, co bychom si přály dostat od Ježíška. Než si všechno dopovíme, musíme jít na mši.

Jakmile přijdu domů, čekám asi přes hodinu na večeři. Když dojíme, taťka dá dárky pod stromeček, a já se už po chvíli mamky ptám: "Půjdeme už rozbalovat dárky?"
Mamka vždy odpoví: "Ještě ne, až zazvoní zvoneček!"
Ten na sebe nenechá dlouho čekat a já konečně mohu otevřít dveře z kuchyně...

Při rozbalování dárků se vždy nejprve zeptám rodičů, který je můj. Ukážou-li na ten největší, co tam je, nechám si ho vždy až na úplný konec. Ale každý dárek mě vždy mile překvapí. Máme tradici, že už od mé 1. třídy dostáváme jako rodina pod stromeček nějakou společnou dovolenou, většinou do Řecka.

Nevím, jaké Vánoce byly moje nejkrásnější, ale kdybych si musela vybrat, řekla bych, že ty nejlepší u nás proběhly v roce 2014.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé nejkrásnější VánoceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)