ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 113x Prosím, ohodnoť práci

Krajina, která mě vrací do mého dětství

  • subjektivně zabarvený popis krajiny; líčení

Krajina, jíž budu popisovat, se nachází nedaleko našeho útulného domečku. Je jím stále vonící a zdravý les našich známých. Jako malý, rozverný, stále čilý nezbedník ve školce jsem sem chodil na téměř každodenní procházky s naší paní učitelkou.

Už v útlém věku jsem vnímal ty přírodou nepochopitelné změny, jako byla transformace barev, vůní a jiných lákadel lesa. Na jaře vše v lese kvetlo a kamkoliv jsem se podíval, viděl jsem jen samé pestré barvy. Díky krásnému počasí a nádherně kvetoucím rostlinám jsem se cítil svěží. V tuto dobu les překypoval energií a naplňoval okolí novou chutí do života. V létě jsme chodili do lesa odpočívat a hrát různé hry. Les téměř ukolébával ke spánku aromatickou vůní veselých červených jahod, které jako by sdělovaly krásu života všemu živému v okolí. Užíval jsem si pohled na překrásná veliká mraveniště, jež se pyšně vypínala nad okolní rostliny a jako by mateřskou rukou chránila své malé, pilné obyvatele nesoucí jehličí.

Na podzim byl les snad nejkrásnější. I když bývávalo na podzim pochmurno, chodili jsme do lesa velmi rádi, protože jsme sbírali žaludy u staletého, překrásného dubu s obrovskou korunou. Všude byly cítit houby a padající barevné listí si šepotalo melodickou písničku. Okolní uklidňující se krajina mě navozovala na melancholickou náladu.

Vše v lese se začalo připravovat na tuhou, avšak překrásně bílou zimu. V zimě, i když teplota lehce překročila bod mrazu, jsme chodili také do nedalekého lesa. Vykácená, zasněžená stráň přímo vybízela k nespoutanému sáňkování. Les klidně oddychoval v rytmu zimního spánku a sněhové vločky neúnavně pokrývaly každičký kousek lesa. Zářivě bílá barva velmi povzbuzovala moji mysl a sváděla mě k tomu, abych se zastavil a naslouchal tolik živému tichu.

Do blízkého, všudy vonícího lesa chodím stále i ve svých šestnácti letech, ať už se psem nebo s přítelkyní. Myslím, že lesík našich známých je místo, které jsem si doopravdy zamiloval a budu ho navštěvovat celý život.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Maty, 19.01.2010

­­­­

Slohová práce Krajina, která mě vrací do mého dětství ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krajina, která mě vrací do mého dětstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­