ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.76
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

Kouzelný svícen

Tento svícen je, dá se říci, ukryt v rohu nepříliš prostorné chodbičky, která spojuje dva pokoje našeho milého bytečku. Dříve byl postaven hned v předsíni, musel však uvolnit místo jedné vymoženosti moderního světa.
Na první pohled vám tento kouzelný předmět připomene malého tělnatého mužíka, z jehož špičaté čepičky vyrůstá vysoký strom, třpytící se ve svitu ohně i slunečního paprsku. Ovšem pokud se k němu přiblížíte alespoň na dosah ruky, pocítíte to kouzlo, které vzrůstá v temně hnědém podstavci, které proniká všemi nádherně tvarovanými záhyby stojanu a které vyvěrá až ke knotu medové svíce a opouští tento úžasný předmět horkým plamenem ohně.
Kdykoliv kolem něj jen projdu, vždy jako by se mi zatemnilo v hlavě a já si vzpomněla na všechny nádherné zážitky, které jsem kdy prožila. Vzpomínám na dobu Vánoc, na to kouzlo, které vždy zavoní a oslní duši každého z nás. Vždyť je to kouzlo, které nepatří nikomu jinému než jeho pravému majiteli. Vždyť je to kouzlo Vánoc.
Dokázala bych se na ten svícen dívat celé minuty, hodiny, dny i noci, celé roky, celý svůj život.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Míša Z, 09.04.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kouzelný svícenMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­