ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 120x Prosím, ohodnoť práci

Kouzelné Vánoce

Za několik málo dní se dočkám! Krásný čas Vánoc, na který se vždy těším, je již za dveřmi. V kuchyni začíná být cítit vánoční atmosféra slaďoučkého cukroví.
Celý náš dům je provoněn malebnou vůní vanilky a hořkých mandlí. Nejkrásnější je, když v teple domova za oknem svítí zimní sluníčko a na oknech se třpytí krásně vymalované květy ledovou tužkou od dědy Mráze. Všude kolem je bíle zářící prašný sníh. Ach to je nádhera!
Velký starý smrk na našem náměstí je oděn do barevného šatu z malých svítících žároviček. Z okna mého pokojíčku vidím, v tomto předvánočním shonu, pospíchající lidi obtěžkané starostmi co a jak na poslední chvíli ještě stihnout. Pohodu vánoc mně jenom trochu narušuje kapr ve vaně, který vždy skončí na štědrovečerním stole.
Stejně tak jako každý rok, i letos se těším na svítící stromeček a rozzářená očička mé malé sestřičky. U bohatě prostřeného stolu se nás sejdou nejméně 3 generace – babička, rodiče a my děti. Staré zvyky, které ctí naši rodiče, dodávají vánocům tajemné kouzlo. V plném očekávání jsem vždycky zvědav na hvězdičku v rozkrojeném jablku, na lití olova a na svíčky plovoucí ve skořápce od ořechu. Děda také dle staré tradice zapálí purpuru a čekáme na líbezné zvonění Ježíška.
Štědrý den je jeden den z mála, kdy z lidí sálá láska, pohoda a úcta ke každému. Takových laskavých dní by mělo být v roce víc.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lipoveček, 07.01.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kouzelné VánoceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­