ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.04
Hodnoceno: 183x Prosím, ohodnoť práci

Kočka domácí

Kočka domácí je savec a patří mezi kočkovité šelmy. Kočka má kulatou lebku s méně zuby. Je známo, že má výborný zrak, a to převážně v noci, kdy se její oční čočka zúží.

Kočka má vynikající sluch. Je schopna zaregistrovat i ultrazvuk. Sluch jí pomáhá k orientaci v prostředí a rozeznat hlas majitele. Reaguje již z dáli nejen na vůni jídla, ale dobře vycítí rovněž psa, hlodavce i lékaře.

Některá plemena koček, hlavně perských, mají přechod od čela k nosu charakterizován dostatečným zřetelným vyhloubením.

Tělo má porostlé krátkou nebo dlouhou srstí, která může být různě zbarvená, například mourovatá, rezavá, tříbarevná, černá nebo bílá. Svaly těla, krku, hlavy i končetin tvoří jednotnou, k páteři přichycenou svalovou soustavu, která společně se šlachami řídí pohyb kočky. Kočka výborně šplhá po stromech, má zatažitelné drápy a na tlapkách měkké podušky.

Kočka váží od 2,5 kilogramů do 7 kilogramů. Kočky dosahují pohlavní zralosti v 7. až 9. měsíci, některá plemena i dříve. Avšak první páření se nedoporučuje dříve než v roce, a to jak pro samice, tak i pro samce. Koťata se převážně rodí na jaře.
Kočka domácí je přítulná a je velmi oblíbeným domácím mazlíčkem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája :-), 27.02.2007

   
­­­­

Slohová práce Kočka domácí ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kočka domácíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­