ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.50
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Když se řekne pes aneb Fifinka a Brutus

Fifinka je čistokrevná tříletá čivava dlouhosrstá, měřící v kohoutku kolem 20 cm. Je jednou z bohatého vrhu několikanásobné vítězky psích výstav. Má světle hnědou až béžovou, zhruba pět centimetrů dlouhou srst. Na první pohled upoutají naši pozornost výrazné oči a uši. Své tělo si hrdě nese na roztomile krátkých nožičkách. Je od přírody přítulná a společenská. Ráda se vydává za odvážnou, ale když jde do tuhého, ještě ráda zmizí. Je až překvapivé, že Fifinčiným majitelem je vysloužilý armádní generál z války ve Vietnamu. Jejich kontrast je nejlépe vidět, když je potkáme vedle sebe na procházce.

Brutus je kříženec německého ovčáka a sibiřského huskyho. Jméno dostal od svého prvního majitele a ačkoliv vůbec nevystihuje jeho povahu, začal ne něj slyšet a současná majitelka nepovažovala za vhodné ho měnit. Má 2-3 cm dlouhou bílo hnědou srst, huňatý ocas a dobromyslně vyhlížející tvář se špičatýma ušima. Ač se to na první pohled nezdá, když ho změříme, zjistíme, že má v kohoutku úctyhodných 70 cm. Z obou plemen převažují geny huskyho, protože je přátelský a obětavý a v nebezpečí se nebojí zasáhnout, což už dokázal, když svou majitelku několikrát ochránil před nebezpečným pošťákem. Vzhledem k jeho povaze asi nikoho moc nepřekvapí, že jeho majitelkou je starší drobná paní, povoláním učitelka v mateřské škole, žijící sama v malém bytě na předměstí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nick Blue, 19.11.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Když se řekne pes aneb Fifinka a BrutusMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­