ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.45
Hodnoceno: 87x Prosím, ohodnoť práci

Kapesní elektrická svítilna

OSNOVA:

I. Úvod:a) Baterie
II. Stať:a) Útroby
b) Rozsvícení
III. Závěr:a) Typ žárovky

Základ ploché elektrické kapesní svítilny tvoří její nejdůležitější část a zdroj energie - elektrická baterie.

Elektrickou baterii tvoří tři suché galvanické články navzájem vodivě spojené. Kladná elektroda je složená z uhlíkové tyčinky, záporná ze zinkového plechu. Elektrolytem je salmiak smíchaný se škrobovým mazem. Uhlík obklopuje směs burelu a práškového uhlíku (proti polarizaci a ke zvýšení vodivosti) a ukládá se do plátěného pytlíku. Jeden pól baterie se mosazným plíškem spojuje s patkou žárovky, druhý přes vypínač s objímkou.

Stisknutím nebo otočením vypínače se vodivě spojí s pólem baterie a proud začne procházet celým pouzdrem baterie do objímky, a tedy i do žárovky, což má za následek to, že se žárovka rozsvítí.

U ploché kapesní svítilny se používají žárovky na 3,5 až 4,5 voltů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vampire.queen, 29.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kapesní elektrická svítilnaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­