ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

Kamarádka Karolína

  • popis kamarádky (vzhled vybrané osoby)

Rozhodla jsem se popsat svoji kamarádku Karolínu, šestnáctiletou slečnu středně vysoké a štíhlé postavy. Vybrala jsem si právě ji, neboť ji považuji za zajímavou osobu, ke které mám blízko a znám se s ní velmi dlouho.

Karolína má krásné lesklé kudrnaté vlasy, jež jí sahají až do pasu. Jsou středně hnědé, ale na sluníčku se v nich občas objevují odlesky zrzavé až mahagonové barvy. Čelo jí zakrývá šikmo střižená ofina, ta přesahuje i přes část pečlivě upraveného obočí.
Její největší dominantou jsou velké modrozelené oči s dlouhými řasami. Ty jsem jí vždy záviděla.
Zhruba uprostřed obličeje se nachází nos posetý malinkými pihami, pod ním má tenké růžové rty a obličej je zakončený kulatější bradou.
Nejvíce jí to sluší, když se usmívá.

Kamarádka vlastní celkem dlouhý krk, na který navazuje úzký trup. Ruce má sice hubené, nicméně vypracované z posilování. Na pravém předloktí u ní můžeme najít malou jizvu. Její dlaně jsou o trochu větší než ty moje a konce štíhlých prstů zdobí pěstěné nehty s francouzskou manikúrou. Útlý pas přechází v mírně široké boky, kde začínají její nekonečně dlouhé nohy, které ještě prodlužuje botami na vysokých podpatcích. Nemá problém takové boty sehnat, jelikož má ideální velikost chodidla - 37.

Ráda se obléká elegantně, ale neopovrhuje ani sportovním oblečením. Nejraději nosí sukně a šaty, a to letní i společenské. Přes zimu dává přednost kabátům a šálám, v létě svetříkům či zajímavým topům.

Karolínu jsem si vybrala nejen kvůli jejímu vzhledu, ale protože se vždy vesele usmívá a je stále optimistická. Přímo z ní srší pozitivní energie. Kdybych mohla na jeden den být někým jiným, byla bych jí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veru98, 27.10.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kamarádka KarolínaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­