ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Jak přesazovat květinu (popis pracovního postupu)

  • přesazovaní květiny
  • popis pracovní činnosti

Přesazovaní květin je velice jednoduché a stačí nám na to jen pár kroků. Než ale začneme s přesazováním květiny, musíme se podívat, zda máme k dispozici všechny potřebné věci. Na přesazení květiny budeme potřebovat lopatku na přesun zeminy, konev s vodou na zalití, květináč, v němž bude nová květina, misku pod květináč, novou zeminu a samozřejmě samotnou květinu, kterou budeme přesazovat.

Několik hodin před přesazováním rostlinu zalijeme, aby šla lépe vyndat z květináče. Mezitím si připravíme květináč a ostatní věci, které budeme potřebovat. Naspod květináče dáme drenáž z velkých kamínků, aby voda neodtékala tak rychle a mohla se vstřebat do zeminy okolo kořínků.

Poté co se všechna voda vsákne, opatrně vyjmeme květinu z původního květináče. Jemně odstraníme starou zeminu a s citem odlomíme suché nebo jinak poškozené kořeny.

Rostlinu vložíme do středu květináče a zhruba do stejné výšky, v jaké rostla ve staré nádobě, nasypeme novou zeminu po stranách. Zeminu upěchujeme.

Přesazenou květinu důkladně zalijeme tak, aby se v misce pod květináčem objevila voda. Tu pak všechnu vylijte. Pak 10 až 14 dnů nezaléváme vůbec, což kořeny donutí, aby se při hledání vláhy začaly rozrůstat do nového prostoru. Po přesazení a zalití květiny ji dáme na světlé místo a nevystavujeme ji průvanu ani přímému slunci.

Díky přesazení se bude květině mnohem více dařit, z čehož budeme mít radost jistě i my.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Klepalka07, 17.10.2022

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak přesazovat květinu (popis pracovního postupu)







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­