ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 97x Prosím, ohodnoť práci

Irský setr (popis zvířete)

Rozhodl jsem se popsat loveckého psa, jenž patří mému dědovi. Jedná se o tříletého irského setra, který slyší na jméno Max a který je vycvičený k loveckým účelům.

Narodil se v chovatelské stanici irských setrů na Chebsku. Jeho výška činí zhruba šedesát centimetrů, takže to není rozhodně žádný trpaslík. Při pohledu na něj vidím kaštanově hnědou, rovnou, dlouhou a velmi hustou srst. Má protáhlou hlavu i nos, na konci zakřivený do hranatého tvaru a zakončený úhlově černým čenichem s širokými nozdrami. Nad nosem na mě vykukují dvě veselé, oříškově hnědé oči, jež mají, jak říká děda, mandlový tvar. Irský setr Jeho středně velké uši, které vypadají jako by byly zavěšeny vzadu na hlavě, jsou přitisknuty a posazeny zhruba na stejné úrovni jako oči. Hlavu a tělo spojuje mohutný krk. Nad úzkým hrudníkem mu vyčnívá rovný hřbet. Tělo zakončuje středně dlouhý, ke konci se zužující ocas. Přední i zadní nohy, zakončené poměrně malými tlapkami a prsty, mezi nimiž je bohaté osrstění, působí rovně a svalnatě.

Když k dědovi přijedu, dostane Max vždy velkou radost, že mě vidí. Dává to najevo veselým štěkotem a neuvěřitelnou hravostí. Je velmi hodný a chytrý. Pravidelně se mu doplňuje čerstvá voda, granule a šťavnaté maso ze psí konzervy. Mám ho rád, jako by byl můj vlastní.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hans, 23.06.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Irský setr (popis zvířete)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­