ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Indiánské hrací kostky

Někteří indiáni byli stejně vášnivými hazardními hráči jako třeba kovbojové, kteří holdovali karbanu. I když už je léto pryč, využijte nyní čas babího léta, kdy se začínají ořezávat různé keře a porosty. Zahrajte si tedy nejen na indiány, ale především jako indiáni jejich hru v kostky...

Jak si připravit hrací náčiní?

  1. Pořiďte si hůlky dlouhé a silné asi tak jako tužka - budeme jim říkat počítací dřívka. Tyto jsou pak ozdobeny sloupnutými proužky kůry nebo jinou jemnou vrubořezbou. Při hrách mají význam platidla. Kdo má hezčí počítací dřívka, s ním bude určitě každý raději hrát.
  2. Hrací kostky jsou rozpůlené bezvadně zarovnané kousky větve o průměru 2 až 2,5 cm, dlouhé asi 6 až 7 cm, označené jedním až šesti příčnými vruby.
  3. Chcete-li opravdu hrát jako indiáni, pak budete potřebovat ještě jednoduchou ošatku na vyhazování a chytání kostek. Je to do kruhu stočený a svázaný prut potažený kůží nebo alespoň plátnem.

Pravidla hry

Hráči si dohodnou pořadí.
První vezme všechny své kostky, vyhodí je do vzduchu a po dopadu spočítá, kolik vrubů je otočeno vzhůru; kostky ležící vruby k zemi se nepočítají.
Postupně se vystřídají všichni, a kdo má nejmenší počet bodů, musí dát vítězi své počítací dřívko.
A může začít další kolo hry.

Hodně hráčského štěstí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 30.09.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Indiánské hrací kostkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­