ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.32
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Francisco Goya - Marie Terezie Bourbonská (popis obrazu)

Tento krásný obraz, na kterém sedí na koni Marie Terezie Bourbonská, namaloval španělský malíř Francisco Goya v roce 1783. Obraz je namalován na plátno olejomalbou o rozměrech 60x80 centimetrů.

Francisco Goya - Marie Terezie Bourbonská

Na první pohled si všimneme královny Marie Terezie Bourbonské, sedící na svém vznešeném oři. Královna je oblečena do tmavomodrých šatů s bílým prodlouženým límcem. Na jejích dlouhých tmavě hnědých vlasech má nasazený černý klobouk s černým peřím. Královna sedí na barevném sedle, jež připomíná spíše kobereček. V obou rukou drží uzdu. Ke královně nádherně ladí světle hnědý kůň se stejnou barvou ocasu. Kůň se nejspíše pohybuje, neboť zvedá levou přední a pravou zadní nohu do vzduchu. Prochází se na velmi zdupané půdě.

Vlevo v popředí obrazu roste zelená tráva s dalšími nekvetoucími rostlinami. V pozadí koně se nachází rozlehlý pozemek. Vpravo od něj vidíme hory tyčící se až k obloze. Jejich vrcholky poprášil sníh. V dálce v levé části obrazu stoupají k nebesům další hory, tentokrát o poznání menší. Obloha je zatažená, některé mraky se zdají být i bouřkové.

Obraz ve mně vyvolal zamyšlení nad tehdejší dobou. Nejvíce se mi líbí, jak malíř vyobrazil přírodu - hory, oblohu, ale i samotnou královnu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tom88, 25.03.2017

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Francisco Goya - Marie Terezie Bourbonská (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­