ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.41
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Fotografie v hotelovém pokoji (popis fotografie)

OSNOVA:

1. Fotografie v hotelovém pokoji
2. Jak vypadá a co se na ní nachází?
3. Jak na mě fotka působí?


Pro svůj popis jsem si vybral fotografii, na kterou jsem náhodou narazil v jednom z hotelových pokojů na své dovolené o prázdninách.

Na fotografii je vyobrazena uprostřed stojící váza se spoustou květin. Je průhledná, ale díky zeleným listům v ní váza vypadá, jako by sama měla tmavě zelenou barvu. Kytice květin je různorodá - nalezneme v ní ostře žluté květy, které na první pohled připomínají slunečnice, i nějaké růžovobílé, které by svým tvarem mohly pro změnu někomu připadat jako tulipány. Tmavě zelené listy pak jakoby celý obraz dotvářejí a uklidňují.
V popředí fotografie, ještě před samotnou vázou, se nachází spousta ovoce. Největší jsou broskve. Tři z nich jsou krásně zbarvené do červenooranžova, na nich je pak ještě položena jedna, která je rozříznutá na půlku. Vevnitř vypadá jako slunce a určitě musí být zralá a sladká. Vedle broskví leží žluté a o poznání méně zralé meruňky. Okolo všeho toho ovoce jsou ještě poházeny malé, nesymetrické a pokřivené kešu oříšky. Do nich se jako by náhodou přimíchal i jeden vlašský ořech.

Obraz působí velmi pozitivně, protože všechny kytky jsou plné veselých barev. Fotografie na mě udělala dobrý dojem a budu si ji pamatovat i dlouho po skončení dovolené.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Fotografie v hotelovém pokoji (popis fotografie)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­