ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Ferdinand Lepié - Staroměstské náměstí v Praze (popis obrazu)

Rozhodl jsem se popsat obraz Staroměstské náměstí v Praze od Ferdinanda Lepiého. Tento obraz mě velmi zaujal a připadá mi pěkný.

Nebe na obrazu je plné mraků a zbarvené do fialova. Do nebe šplhají i dvě věže Kostela Matky Boží před Týnem, takzvaného Týnského chrámu. Jejich špičky tvoří bohatě zdobené pozdněgotické osmiboké helmice. Mezi věžemi se nachází gotický štít, na němž najdeme barokní reliéf Madony. Přímo pod katedrálou stojí dva domy.

Ferdinand Lepié - Staroměstské náměstí v Praze

Na náměstí se pohybují desítky lidí. Kolem dokola jsou domy a ještě jedna stavba, která stojí za povšimnutí - Staroměstská radnice. Její věž se tyčí rovněž vysoko do nebe a má velmi neobvyklý tvar. V každém jejím rohu je jedna malá věžička. Na každé straně věže jsou zavěšeny jedny kulaté hodiny, na čelní zdi nalezneme i dvě okna, pod nimiž je již známý staroměstský orloj. Jelikož obraz zachycuje orloj z boku, nejde vidět úplně celý. Jsou z něj patrné jen astronomické hodiny.

Mezi Staroměstskou radnicí a Týnským chrámem se nachází Mariánský sloup. Pod ním stojí malý hlouček lidí a za ním je velký žlutý dům.

Náměstí je zaplněné lidmi, kteří jsou pěkně oblečeni. Na obrazu najdeme i několik kočárů s koňmi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 30.01.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ferdinand Lepié - Staroměstské náměstí v Praze (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­