ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.83
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Dva konce světa a každý úplně jiný

Slunce v USA se už pomalu schovává za newyorské budovy, kde se ještě naposledy vzhlédne v matném zrcadle a usměje se na vysoké bílé budovy. Nevynechá ani Brooklynský most, kterým se táhne dálnice dlouhá desítky kilometrů. Každým krůčkem, kterým slunce kráčí po ospalé obloze, je blíže noci. Na druhé straně světa už srdce Evropy čeká, až se první sluneční paprsky dotknou naší nejvyšší vížky v Praze. Město obdivované turisty z celého světa. V Praze opět nastane život. Po pražských mostech přejedou snad stovky, ba i tisíce aut. Karlův most bude opět vypadat jako úzká mravenčí chodbička. Řeku Vltavu začnou zdobit vyplouvající lodě z přístavů převážející cestující. Každý, kdo se podívá na modrou oblohu, uvidí plout bílé beránky nad Pražským Hradem. Každá vížka a věžička, ať už blízká nebo vzdálená se snaží zanechat pověst stověžaté Praze a jejího okolí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: lucy.ka, 10.01.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dva konce světa a každý úplně jinýMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­