ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Cestování vlakem

Pokud se rozhodnete cestovat vlakem, nejlepší bude vyhledat si na webových stránkách služby IDOS spoj, který vám bude vyhovovat. Jízdní řád požadovaného spoje lze na IDOSu najít velmi jednoduše a rychle, dokonce i s cenou jízdenky (budete-li cestovat po území ČR). Pak už jen stačí být včas na vlakovém nádraží, kde si na pokladně zakoupíte jízdenku.

S uschovanou jízdenkou poté musíte sledovat informační tabule či pozorně poslouchat nádražní rozhlas, jenž vám oznámí nástupiště, ze kterého "váš" vlak odjíždí. Následně se vydáte podle cedulek, značek nebo šipek na perón.

Za ohlušujícího pískotu brzd ostatních vlaků možná na informační tabuli naskočí číslíčka znamenající zpoždění. V takovém případě vám nezbude nic jiného než na svůj spoj čekat ještě několik dalších minut. S přibývajícím zpožděním musíte počítat i s tím, že se kolem vás začnou čím dál častěji objevovat lidé s otrávenými obličeji a špatnou náladou.

Když už konečně vlak přijede, čeká vás ještě souboj s netrpělivým davem, který chce co nejdříve nastoupit a zabrat poslední volná místa. Nejste-li dostatečně silní, pravděpodobně projdete třetinu vlaku, než se rozpláčete štěstím, že jste konenčně objevili jedno volné místo. A tak k němu urychleně, než jej někdo obsadí, zamíříte a celí unavení a zároveň šťastní se usadíte. Po opadnutí opojení z nalezeného místa začnete ale litovat, že jste si s sebou nevzali i kyslíkovou láhev, poněvadž v jednom vagónu se tísní několik desítek upocených lidí a vzduch je tak již téměř nedýchatelný.

Jakmile se k vám protlačí průvodčí, musíte jen doufat, že jste v tom zmatku nezapomněli, kam jste si schovali svou jízdenku!

Postupně se vagón vylidňuje a vy již v klidu můžete z okénka sledovat, kde se vlak právě nachází. Pakliže jste už svůj cíl neminuli, stačí vyčkat, než za oknem spatříte ceduli s nápisem vašeho cílového místa. Tam vystoupíte a poblahopřejete si, že jste svou cestu vlakem úspěšně zvládli.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kate, 09.09.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Cestování vlakemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­