ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 177x Prosím, ohodnoť práci

Baterka (elektrická svítilna)

V posledních letech se baterky vyrábí z plastu. Její tvar je úzký, to je rukojeť, akorát hlavička baterky se rozšiřuje.
Moje baterka je celá zelená, až na tři modré detaily. Na konci rukojeti má malé modré kolečko, kterým se dá k něčemu připnout. Rukojeť tvoří malý váleček o délce 10 cm. Těsně před hlavičkou baterky se nachází malé posuvné těleso, které slouží k zapínání a vypínání baterky. Je to druhý modrý detail na baterce. Hlavička se skládá ze dvou částí. První část navazuje na rukojeť a zakončena je modrým proužkem. Druhá část se dá od zbytku oddělat. Tvoří ji zelený plastový kryt, který má na svém konci kruhové průhledné plastové sklíčko. Za sklíčkem se nachází halogenová žárovička a kolem ní je plast odrážející světlo.
Vnitřek baterky tvoří prostor pro elektrické baterie. Nachází se tam plíšek, který je vodivý. Při vložení dvou elektrických baterií o napětí 1,5 V se musí dbát na správné vložení. Elektrická baterie se totiž skládá ze dvou opačných pólů a ty se musí správně zasadit, aby platila vodivost. Chcete-li baterku zapnout, musíte modré posuvné tělísko posunout nahoru. Tím se plíšek posune nahoru a spojí se s plíškem, který je uvnitř na hlavičce. Z plíšku se elektrický proud dostane k žárovičce a ta se rozsvítí.
Baterka se využívá ke stanování nebo když se vypne proud. Je to taková malá elektrická náhradní svítilna.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kočička, 24.04.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Baterka (elektrická svítilna)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­