ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 235x Prosím, ohodnoť práci

Babička

Ráda bych popsala vzhled mé babičky, ale vůbec nevím, kde mám začít. Babička je člověk pro mě hodně blízký. Mám ji moc ráda a trávím s ní hodně volného času. A jak vlastně vypadá?

Jelikož už není nejmladší, vlasy na hlavě jí částečně zešedivěly. V mládí je měla zrzavé, a tak jí tam ještě několik pramínků této barvy zůstalo. Má dosti výrazné čelo s mnoha vráskami, ale to nijak nekazí její vzhled. Oči jsou menší a bodré, stejné mám i já. Pod nimi najdeme nosík a malá ústa. Když se směje, je vidět, že už nemá mnoho zubů, ovšem náhražky prý nosit nechce. Její brada je kulatá a najdeme na ní malou bradavičku, stejnou, jakou měla její maminka.

Celou její postavu lze těžko popsat. Na první pohled mi přijde babička trošku baculatá, avšak nohy má hubené jak srnka. Když byla mladší, ráda jezdívala na kole a na jejím těle se to projevilo. Klouby už má opotřebované. Avšak to má i určitě z toho, jak denně pracuje na své zahrádce a velmi dobře ji obhospodařuje. Babička má malá chodidla, asi velikosti 37, takže má problém koupit si boty, aby odpovídaly vzhledově jejímu věku a velikosti nohy. Celkově je také malé postavy, měří asi 164 centimetrů. Protože hodně pracuje, má už trochu mozolovité ruce, ale jí to vůbec nevadí. A abych nezapomněla na její vlasy - jsou dlouhé a většinou je nosí stažené do culíku a po stranách sepnuté sponami. Jejímu celkovému vzhledu to dodává na eleganci. A jak se babička obléká?

Když o nedělích chodí do kostela na mše, vždy nosí tmavě zelený kabátek, černou sukni a sváteční halenku, avšak když je doma, obléká se obvykle do kalhot s nějakým volnějším tričkem a svetrem; nejlépe zeleným, protože tuto barvu má moc ráda.

Její život je velmi rozmanitý a já s ní zažívám mnohá dobrodružství. Mám ji moc ráda pro její milou a vstřícnou povahu, a to, jak vypadá, v mém náhledu na ni vůbec nic nemění. Mně by bylo snad i jedno, kdyby moje babička byla vílou nebo třeba čarodějnicí, hlavně že ji mám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewerka, 08.04.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
BabičkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­