ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.45
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Pan Sněhulák

Hned co napadl sníh, poskládala skupinka dětí ze sněhu sněhuláka. Jak ho postavili, ožil. Nemohl se sice hýbat, ale mohl mluvit a přemýšlet tak, jako to umí člověk.

Přemýšlel celé dny a noci. Přes den byl veselý, protože s s ním hrály děti. V noci byl však smutný, neboť jej trápil problém, o kterém nechtěl nikomu říct. Jeho osud se mu zdál nespravedlivý. Jako všichni i on znal ty pohádky o sněhulácích, kteří na konci zimy museli roztát a tím pádem i umřít. Jeho osud mu působil bolest tak dlouho, až se rozhodl, že o tom poví dětem.

Děti to moc trápilo, ale napadlo je, že by mohly sněhuláka nechat v mrazáku, kde by přečkal léto.

Ten přes léto s pláčem vzpomínal na ty dny, které trávil s dětmi, jež okolo něj seděly a povídaly si s ním. Celý ten rok se mu zdál hrozně dlouhý.
Jednoho dne se ovšem mrazák otevřel a sněhulák po roce znovu spatřil děti. Postavily ho venku a všechno bylo jako minulou zimu. Děti byly se sněhulákem šťastné.

Jenže sněhuláka zanedlouho zase něco trápilo. Tentokrát nechtěl zpátky do mrazáku. Zjistil, že jeho osud je žít jen v zimě, každou zimu se vrátit a ne přečkávat léto v mrazáku. Zase o tom pověděl dětem. Ty z toho byly smutné a nevěděly, co mají dělat.
Potom je ale napadlo, jak by se se sněhulákem mohly hezky rozloučit. Kolem dokola něj udělaly malý dřevěný plot, na který daly nápis: "Pan Sněhulák, ten, který s námi bude vždycky. Ať už v létě nebo v zimě." To proto, aby si sněhulák mohl připadat alespoň na chvíli jako člověk.

Každý den se děti chodily s panem Sněhulákem loučit, a když jednou přišly, nebyl tam. Zůstal po něm jen klobouk, mrkev a dva uhlíky.

Tak takhle dopadl příběh sněhuláka, který žil i v létě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 30.11.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pan SněhulákMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­