ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.30
Hodnoceno: 182x Prosím, ohodnoť práci

Červená karkulka naruby

V jedné chaloupce byla žila babička a ta řekla svému vlkovi: "Vlku, zajdi za maminkou a zanes jí chléb, sůl a rum. Maminka je nemocná, proto potřebuje posílit." Vlk si vzal košík, ve kterém měl chleba, sůl a rum a šel za maminkou. Vlk šel, šel a šel dlouhým lesem, než došel do města k mamince. Jenže cestou do města potkal Karkulku. Karkulka se ho zeptala: "Kampak jdeš, vlku?" A vlk odpověděl: "Jdu za maminkou do města a nesu jí chléb, sůl a rum." "Aha," odpověděla Karkulka, "tak běž, vlku, ještě se uvidíme." Vlk pokračoval svou cestou a Karkulka taky. Jenže Karkulka nešla zpátky do lesa, ale utíkala do města za vlkovou maminkou. Aby byla ve městě Karkulka dříve, vzala to zkratkou. Vlk cestou do města sbíral kytičky a pobrukoval si známou písničku (LÁ, LÁ, LÁ, LÁ). Zatímco si vlk cestou pobrukoval, Karkulka už byla ve městě. Zaklepala na dveře a otevřela je. Maminka ležela v posteli, popíjela čaj a řekla Karkulce: "Pojď, dveře jsou otevřené." Karkulka otevřela dveře, skočila na maminku a sežrala ji. Karkulka si lehla do postele, nasadila si klobouk a čekala na vlka, až přijde. Po chvilce vlk přišel, otevřel dveře a přistoupil k posteli. Karkulka vlka sežrala taky, lehla si do křesla, pustila si televizi a po chvilce usnula. Za půl hodiny přišel maminčin ex-manžel a poslouchal a říkal si: "Ta Božka přece tak nechrápe." Otevřel dveře a vešel dovnitř. Přišel k posteli a díval se. Díval se tak, že mu málem vypadly oči z důlků. Tatínek rychle vzal Karkulku za nohy a vytřepal jí vlka i maminku z břicha. Karkulku hodili do řeky a žili všichni šťastně až do smrti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kamila, Gita, 20.06.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Červená karkulka narubyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­