ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Svobodní zednáři

Jedna z největších organizací "bratří". Svobodné zednářství je tajná společnost, která se vyvinula do své současné podoby v roce 1717. Prohlašuje však, že má daleko starší historii, založenou na spojitosti s biblickým stavitelem Chíramem, jehož Šalomoun pozval z Tyru, aby vystavěl Hospodinův Chrám v Jeruzalémě.
Ceremonie propůjčující titul Mistra je vlastně obrazným odkazem a dávnou historií. Podle Andersonových ustanovení (1723), která obsahují základní principy zednářství, je zednář "muž dobra a pravdy neboli muž čestný a poctivý, a podle těchto hodnot či přesvědčení může být rozeznán. Tím se zednářství stává centrem jednoty a prostředkem usmíření a pravého přátelství mezi lidmi, kteří přetrvávají ve věčném odstupu."

Zednářství se rychle rozvíjelo zejména v 18. století a často mu dávali přednost racionalisté a demokraté, ačkoli nemohlo být redukováno na politické termíny. Bylo často trnem v očích katolické církvi a jeho tajná podoba si vysloužila nesouhlas některých kritiků, kteří snižovali jeho altruistické a mystické aspekty a tvrdili, že bratrská spolupráce přináší výhody především pro samotné členy. Zůstává faktem, že svobodní zednáři každý rok vydají mnoho peněz na nemocnice, výpomocné práce a stipendia. Odhaduje se, že na světě je přibližně pět milionů zednářů, z nichž většina žije v USA.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 27.04.2013

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svobodní zednářiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­