ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Sonda Phoenix na Marsu

Sonda Phoenix úspěšně přistála na povrchu Marsu v noci 26. května 2008 v 01:38 SELČ v jeho severní části - poblíž pólu. Jejím cílem bylo zkoumat složení povrchu planety s hlavním zaměřením na hledání výskytu vody a podmínek pro existenci života.

Sonda Phoenix je na rozdíl od sond Opportunity a Spirit stacionární a průzkum Marsu provádí pouze ve svém bezprostředním okolí pomocí robotického ramene. Ovládání všech pohyblivých části sondy, počínaje robotickým ramenem a konče ovládáním natáčení solárních panelů, zajišťují maxon motory RE 25 se speciálními kuličkovými ložisky.

Sonda začala pracovat již během několika dní po přistání na Marsu. Za pomoci dalších sond obíhajících okolo této červené planety se jí podařilo odeslat první fotografie i další důležitá data na Zem a její robotická ruka byla připravena zkoumat vlastnosti povrchu kolem.
31. července 2008 potvrdila sonda přítomnost vody ve formě ledu.

Od 2. listopadu 2008 je sonda považována za nezvěstnou, neboť se s ní NASA nedaří navázat kontakt.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Synková, 30.03.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sonda Phoenix na MarsuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­